Zadzwoń
+48 62 760 71 01
Godziny otwarcia
Pon-Pt 9:00-17:00
Adres
Kalisz, Al. Wolności 9a/11 | Pleszew, Rynek 22

Analiza umowy kredytowej

Pierwszy etap to dokładne zapoznanie się z treścią umowy kredytowej, aby zidentyfikować wszystkie klauzule w niej zawarte. Nasza Kancelaria przeprowadza profesjonalną analizę postanowień umowy kredytowej z jednoczesnym wykonaniem symulacji, która ma odpowiedzieć na kilka najważniejszych pytań:

  1. Jaka kwota kredytu została przez Ciebie niesłusznie nadpłacona, z powodu niedozwolonych klauzul,

  2. O ile zmniejszy się kwota Twojego kredytu, jeżeli nie będziemy stosować klauzul niedozwolonych, 

Kolejnym krokiem w celu dochodzenia roszczenia jest wystąpienie z pozwem przeciwko bankowi o zapłatę wyliczonej sumy.

Wysokość nadpłaty będzie różna w zależności od: kursu waluty z dnia zaciągnięcia kredytu, czasu spłacania kredytu, wielkości kredytu.

Szacowana przeciętna kwota nadpłat wynosić będzie ok. 10-25% wartości kredytu, np. w przypadku kredytu na 300.000 zł, suma nadpłat z ostatnich lat sięgnąć może ok 50 tysięcy złotych.

Ile to będzie kosztować?

Poza kosztami Kancelarii, które są ustalane indywidualnie w zależności od niezbędnego nakładu pracy, należy ponieść 5% opłaty sądowej (ale nie więcej niż 1000 zł) od wartości żądanej sumy za każdą instancję.

W trakcie procesu może zaistnieć konieczność uiszczenia zaliczki na biegłego sądowego, który dokona wyliczenia kwot należnych bankowi (koszt około 1 – 3 tys. zł). W przypadku wygrania sprawy, co do zasady wszystkie poniesione koszty zostaną zwracane przez stronę przegraną, tj. bank.

O wyroku TSUE w sprawie frankowiczów, przeczytasz TUTAJ